lista aktualnościJakie dysze do opryskiwaczy

29 Marzec 2018

Jakie dysze do opryskiwaczy

Opryskiwacze to urządzenia, które mogą nam znacząco ułatwić pracę. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy będą w stu procentach dopasowane do naszych potrzeb oraz rodzaju upraw i wykonywanych oprysków. Dlatego też warto zadbać o odpowiednie wyposażenie swojego opryskiwacza. Poza elementami takimi jak zbiornik czy pompa, warto również wyposażyć się w odpowiednie dysze. Podpowiadamy jak znaleźć idealne rodzaje dysz dla twojego gospodarstwa. Wbrew pozorom, dobór odpowiednich wcale nie musi być trudny.

Na co warto zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup dysz do opryskiwacza, warto dokładnie sprawdzić jakie jest ich przeznaczenie oraz do jakiego rodzaju oprysków możemy je wykorzystać. Na tym etapie nie warto dawać wiary informacjom o tym, że dane dysze są uniwersalne i mogą być pomocne  w rozpylaniu każdych agrochemikaliów, gdyż nie jest to do końca prawda. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że dysze rozpylające średniokropliste sprawdzą się w przypadku rozpylania środków chwasto i owadobójczych. Rozpylacze drobnokropliste sprawdzają się z kolei w przypadku wykonywania oprysków na grzyby zaś grubokropliste są idealne do nawożenia i zabiegów doglebowych.

Dysza do zabiegów ze środkami chwastobójczymi
Dysza SF
 

Weź pod uwagę jakość wody oraz ciśnienie

To parametr, który lekceważy wielu rolników. Tymczasem decydując się na rozpylanie agrochemikaliów na swoich uprawach, w bardzo wielu przypadkach mieszamy preparaty z wodą, którą mamy do dyspozycji. Dysze powinny być dopasowane do rodzaju wody, którą stosujemy. Przykładowo, w przypadku miękkiej wody warto zdecydować się na zastosowanie końcówek ektrażowych, zaś w przypadku twardej wody doskonale sprawdzą się dysze o odchylonym strumieniu.

Dysza do opryskiwaczy
Dysza WRC
 

Postaw na znane i sprawdzone rozwiązania

Warto mieć świadomość, że tak, jak w przypadku innych urządzeń i maszyn rolniczych, jakość wybieranych przez nas rozwiązań ma znaczenie. Dlatego też decydując się na zakup dyszy do opryskiwacza warto postawić na produkty znanych i cenionych z wysokiej jakości producentów. Dzięki temu unikniemy nagłych awarii, a sprzęt ten posłuży nam przez długi czas.

pewne części do opryskiwaczy

Dlatego też zakup dyszy od znanego z wysokiej jakości producenta to dobra decyzja. Jak widać, rolnictwo jest wymagającą branżą, do której musimy się dostosować. Dlatego też warto zadbać o to, by opryskiwacze, z  których korzystamy, były dopasowane do rodzaju upraw oraz prac, które wykonujemy.  Na szczęście, różnorodne rodzaje dysz sprawiają, że jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie musimy bowiem decydować się na zakup kilku urządzeń - z powodzeniem wystarczy nam zmiana końcówek rozpylających.

Partnerzy:

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeżeli się zgadzasz, zatwierdź komunikat, jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.
Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności