lista aktualnościJaką  pompę do opryskiwacza...

29 Marzec 2018

Jaką  pompę do opryskiwacza wybrać?

Opryskiwacze to urządzenia, które wykorzystywane są w wykonywaniu oprysków przeciw chwastom, owadom, bakteriom i grzybom. Chętnie korzystamy z nich również w przypadku nawożenia roślin płynnymi nawozami. Znacznie usprawniają i ułatwiają pracę. Aby jednak w pełni spełniały nasze oczekiwania, muszą być odpowiednio skonstruowane. Jednym z niezwykle ważnych elementów tego typu sprzętu, który wpływa na jego wydajność, jest pompa do opryskiwacza. Sprawdźmy więc jak dobrać odpowiednią pompę, która zapewni nam komfort pracy oraz efektywność oprysku.

Moc odpowiednio dopasowana

Jednym z kluczowych parametrów, na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając pompę do opryskiwacza, jest jej moc. Im większa, tym większy zbiornik może zostać do niej podłączony. Co więcej, jest wówczas łatwiej poradzić sobie z obsługą dysz i ramion o bardzo dużej długości. Jednocześnie warto pamiętać, że im większa moc pompy, tym większe zużycie energii. Warto więc znaleźć „złoty środek”, o optymalnych, nie za wysokich parametrach.

Pompa MR400
Pompa MP400 Arag

 

Niezawodność i wysoka jakość

Decydując się na zakup pompy do opryskiwacza, warto stawiać na urządzenia, które produkowane są przez firmy z wieloletnią historią. Dzięki doświadczeniu są one bowiem w stanie zaproponować nam rozwiązania, które są funkcjonalne i niezawodne. Jednym z przedsiębiorstw, produkujących najwyższej jakości pompy do opryskiwaczy, jest włoska firma Udor, która doskonale łączy w swoich produktach klasyczne i sprawdzone rozwiązania z nowoczesnymi technologiami.

Pompa Zeta 70 UDOR
Pompa membranowa Zeta 70 UDOR

Nie daj się zwieść

Decydując się na zakup pompy do opryskiwacza nie warto ulegać pozornym oszczędnościom. Wielu rolników ulega bowiem czarowi dużych promocji i niskich cen. Bardzo często okazuje się jednak, że dotyczą one urządzeń nieznanych producentów, których jakość odbiega od ideału. Skutkiem tego wydajemy pieniądze na sprzęt, który posłuży nam przez krótki czas, w związku z czym stracimy, zamiast zyskać.

pewne części do opryskiwaczy

Podsumowując - jak wybrać pompę do opryskiwacza? Przede wszystkim powinniśmy postawić na sprawdzone rozwiązania oraz produkty znanych i cenionych producentów. Wykorzystują oni bowiem najwyższej jakości komponenty, dzięki którym pompa, którą zakupimy, ma szansę posłużyć nam przez długi czas.

Partnerzy:

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeżeli się zgadzasz, zatwierdź komunikat, jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.
Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności